KROK PO KROKU

     Nie od dziś wiadomo, że w zakładach pracy, gdzie nie istnieje zakładowa organizacja związkowa - wtedy pracodawcy dowolnie mogą kształtować wszystkie zasady prawa pracy. Dowolnie - czyli na swoją korzyść w ramach (chociaż coraz częściej słychać, że w obejściu) obowiązującego prawa.

 

     Zazwyczaj pracownicy pozbawieni są wielu świadczeń, a także nie mają żadnego reprezentanta, który mógłby przedstawić oczekiwania załogi. Obowiązujące przepisy prawne tworzą co prawda mechanizm reprezentacji pracowniczej - poprzez Rady Pracowników - ale po latach istnienia tej ustawy widać wyraźnie, że te ciała nie spełniają żadnej roli, a niejednokrotnie są tylko po to, by spełnić wymagania ustawy, a nie pomóc w reprezentacji załogi.

 

     Dlatego też, bardzo ważną rolę do odegrania mają związki zawodowe. Bowiem tylko one mogą i mają skuteczne sposoby do reprezentowania interesów pracowniczych.

 

     By powołać do życia zakładową organizację związkową zbierz grupę przynajmniej 10 osób i skontaktuj się telefonicznie z biurem Komisji Krajowej WZZ  "Sierpień 80":

tel. 32-253-06-41 32-253-06-42,  32 206 89 09

lub poprzez mail:  sekretariat@wzz.org.pl.

 

     Uchwałę o powołaniu zakładowej struktury związku otrzymasz w biurze Komisji Krajowej Związku lub możesz ją ściągnąć z naszej strony internetowej: uchwała (uchwała nr 1)  oraz wniosek o rejestrację (uchwała nr 2). Te dwa dokumenty są niezbędne do rejestracji (kliknij na poniższych, by je pobrać).

 

     Z wypełnionymi i podpisanymi drukami przyjedź do biura Komisji Krajowej w Katowicach, ul. Warszawska 19 (centrum miasta). Rejestrację można otrzymać w tym samym dniu.

JAK ZAŁOŻYĆ ZWIĄZEK 

FACEBOOK

KOMISJE ZAKŁADOWE

STRONY WZZ

KOMISJE ZAKŁADOWE

ARCHIWUM 

KURIER ZWIĄZKOWY

KOMUNIKATY PRASOWE

AKTUALNOŚCI

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.