STRONA GŁÓWNA

FACEBOOK KOMISJE ZAKŁADOWE

STRONY WZZ

KOMISJE ZAKŁADOWE

ARCHIWUM

KURIER ZWIAZKOWY

KOMUNIKATY PRASOWE

AKTUALNOŚCI

KROK PO KROKU

     Nie od dziś wiadomo, że w zakładach pracy, gdzie nie istnieje zakładowa organizacja związkowa - wtedy pracodawcy dowolnie mogą kształtować wszystkie zasady prawa pracy. Dowolnie - czyli na swoją korzyść w ramach (chociaż coraz częściej słychać, że w obejściu) obowiązującego prawa.

 

     Zazwyczaj pracownicy pozbawieni są wielu świadczeń, a także nie mają żadnego reprezentanta, który mógłby przedstawić oczekiwania załogi. Obowiązujące przepisy prawne tworzą co prawda mechanizm reprezentacji pracowniczej - poprzez Rady Pracowników - ale po latach istnienia tej ustawy widać wyraźnie, że te ciała nie spełniają żadnej roli, a niejednokrotnie są tylko po to, by spełnić wymagania ustawy, a nie pomóc w reprezentacji załogi.

 

     Dlatego też, bardzo ważną rolę do odegrania mają związki zawodowe. Bowiem tylko one mogą i mają skuteczne sposoby do reprezentowania interesów pracowniczych.

 

     By powołać do życia zakładową organizację związkową zbierz grupę przynajmniej 10 osób i skontaktuj się telefonicznie z biurem Komisji Krajowej WZZ  "Sierpień 80":

tel. 32-253-06-41 32-253-06-42,  32 206 89 09

lub poprzez mail:  sekretariat@wzz.org.pl.

 

     Uchwałę o powołaniu zakładowej struktury związku otrzymasz w biurze Komisji Krajowej Związku lub możesz ją ściągnąć z naszej strony internetowej: uchwała (uchwała nr 1)  oraz wniosek o rejestrację (uchwała nr 2). Te dwa dokumenty są niezbędne do rejestracji (kliknij na poniższych, by je pobrać).

 

     Z wypełnionymi i podpisanymi drukami przyjedź do biura Komisji Krajowej w Katowicach, ul. Warszawska 19 (centrum miasta). Rejestrację można otrzymać w tym samym dniu.

JAK ZAŁOŻYĆ ZWIĄZEK 
Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.