02 listopada 2021

Związkowcy szykują dużą demonstrację. Chodzi o klimat i ceny energii.

GÓRNICTWO  |  
Autor: JD

Za:wnp.pl

6 listopada 2021 roku w Warszawie o godzinie 12.00 ma się odbyć demonstracja przy ulicy Jasnej, pod przedstawicielstwem UE. Będzie ona się odbywać pod hasłem: "Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie dla wysokich cen energii i ciepła". Organizatorem jest Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

 

- Będą tam protestować przedstawiciele różnych spółek energetycznych - mówi portalowi WNP.PL Bogusław Zietek, przewodniczący Sierpnia 80. - Wybierają się również na tę demonstracje górnicy ze Ślaska - dodaje.I wskazuje, że tak naprawdę powinno być tam całe społeczeństwo, bo jeśli polityka klimatyczna UE będzie dalej realizowana przez polski rząd, to czekają nas drastyczne podwyżki cen energii i ciepła.- Zapłacimy za to wszyscy: społeczeństwo i nasza gospodarka - zaznacza Ziętek. - Jeżeli chcemy uniknąć katastrofy, to potrzebna jest ogólna presja społeczna na rząd, bo drożyzna wynikająca z podwyżek cen energii i ciepła dotknie nas wszystkich. W tej sprawie nie możemy pozwolić, żeby UE kontynuowała swoją niszczycielką politykę. Nie możemy też pozwolić, by rząd premiera Mateusza Morawieckiego udawał, że tę politykę unijną kontestuje, w rzeczywistości prowadząc do zniszczenia energetyki konwencjonalnej oraz górnictwa węgla kamiennego i brunatnego - podkreśla Bogusław Ziętek.

Związkowcy nie chcą drastycznych podwyżek cen prądu (zdjęcie ilustracyjne)Fot. Shutterstock
 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.