Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80. 
GÓRNICTWO  |  
Autor: JD

Za:wnp.pl

6 listopada 2021 roku w Warszawie o godzinie 12.00 ma się odbyć demonstracja przy ulicy Jasnej, pod przedstawicielstwem UE. Będzie ona się odbywać pod hasłem: "Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie dla wysokich cen energii i ciepła". Organizatorem jest Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

 

- Będą tam protestować przedstawiciele różnych spółek energetycznych - mówi portalowi WNP.PL Bogusław Zietek, przewodniczący Sierpnia 80. - Wybierają się również na tę demonstracje górnicy ze Ślaska - dodaje.I wskazuje, że tak naprawdę powinno być tam całe społeczeństwo, bo jeśli polityka klimatyczna UE będzie dalej realizowana przez polski rząd, to czekają nas drastyczne podwyżki cen energii i ciepła.- Zapłacimy za to wszyscy: społeczeństwo i nasza gospodarka - zaznacza Ziętek. - Jeżeli chcemy uniknąć katastrofy, to potrzebna jest ogólna presja społeczna na rząd, bo drożyzna wynikająca z podwyżek cen energii i ciepła dotknie nas wszystkich. W tej sprawie nie możemy pozwolić, żeby UE kontynuowała swoją niszczycielką politykę. Nie możemy też pozwolić, by rząd premiera Mateusza Morawieckiego udawał, że tę politykę unijną kontestuje, w rzeczywistości prowadząc do zniszczenia energetyki konwencjonalnej oraz górnictwa węgla kamiennego i brunatnego - podkreśla Bogusław Ziętek.

Związkowcy nie chcą drastycznych podwyżek cen prądu (zdjęcie ilustracyjne)Fot. Shutterstock
 

 

Związkowcy szykują dużą demonstrację. Chodzi o klimat i ceny energii.

02 listopada 2021