21 czerwca 2022

Związkowcy będą protestować przed siedzibą JSW

GÓRNICTWO  |  NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 informuje, że w dniu 23 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się pikieta protestacyjna przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Protest jest sprzeciwem wobec łamania w JSW ustawy o związkach zawodowych, uporczywego utrudniania działalności związkowej i nierównoprawnego traktowania związków zawodowych oraz pracowników JSW" - czytamy w komunikacie związku zawodowego Sierpień 80.

 
Związkowcy z Sierpnia 80 będą protestować pod siedzibą JSWFot. JSW (Dawid Lach)
 
  • Autor: JD
  • Za wnp.pl
  • Dodano:21-06-2022 09:31
 

W komunikacie Sierpień 80 zaznacza, że "zarząd JSW toleruje łamanie ustawy o związkach zawodowych i utrudnianie prowadzenia działalności związkowej zgodnie z ustawą. Ponadto zarząd JSW, sam w sposób nierównoprawny traktuje organizacje związkowe, działające w spółce. Wobec członków niektórych związków stosowany jest mobbing, represje i szykany, tylko z powodu przynależności, do niewłaściwej organizacji związkowej". 

Związek wskazuje również, że "nierównoprawnie traktowani są też sami pracownicy JSW, którzy wykonując pracę na tych samych stanowiskach, są gorzej wynagradzani".

"Protest ma zwrócić uwagę na te problemy i stanowi początek kampanii, przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych w JSW SA" - podkreśla Sierpień 80.

Pod komunikatem podpisał się Rafał Jedwabny, przewodniczący Zespołu ds. Górnictwa przy Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80.

 

 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.