15 lutego 2022

Ziętek "Albo pieniądze ,albo protesty"

Blisko 70 proc. górników PGG straciło na Polskim Ładzie. Większość z nich jest rozwścieczona. Ziętek: "Albo pieniądze, albo protesty"

Za: Tomasz Breguła Dziennik Zachodni Strefa Biznesu

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej grożą wszczęciem kolejnych protestów. Jak przekonują, ich wypłaty za styczeń i luty, łącznie z przewidzianą na ten okres "czternastką", są dużo mniejsze, niż wcześniej zakładano. Odpowiedzialny za to ma być Polski Ład. Górnicy są rozwścieczeni i mówią wprost: "Albo pieniądze, albo protesty".
 

Wypłaty górników mniejsze co najmniej o kilkaset złotych. Będą protesty?

 

Wypłaty dla górników PGG za styczeń i luty, biorąc pod uwagę także przewidzianą na ten okres "czternastkę", były pomniejszone co najmniej o kilkaset złotych. Jak informują, powołując się na dane spółki, aż 50 proc. z nich otrzymało na konto od 500 do 1000 zł mniej niż powinno. 10 proc. jest z kolei stratna na kwotę wyższą niż 1000 zł, a kolejne 10 proc. na niższą niż 500 zł.

 

Oznacza to, że pomniejszone wypłaty w 2022 roku otrzymało aż 70 proc. górników PGG. Według nich jest to spowodowane Polskim Ładem.

 

- Bałagan spowodowany Polskim Ładem uderzył tym razem w górników. Większość z nich jest poszkodowana na kwotę między 500 zł a 2000 zł. Zamieszanie panujące obecnie w spółce wprawia w osłupienie nawet księgowych. Oczekujemy, że zaległe pieniądze zostaną jak najszybciej wypłacone. Skoro posłowie mogli je odzyskać, to my liczymy na to samo - mówi Bogusław Ziętek, lider Sierpnia 80.

 

Górnicy nie wykluczają kolejnych protestów.

 

- Albo pieniądze, albo protesty. Wielu górników jest rozwścieczonych i już dzisiaj chciało okupować siedzibę PGG. Przedstawiciele związków zawodowych spotkają się z zarządem spółki, mamy nadzieję na wypracowanie rozwiązania z zaistniałej sytuacji, ale nie będziemy czekać bez końca - zaznacza Bogusław Ziętek.

 

Górnicy wytykają zarządowi PGG niekompetencję i przekonują, że już wcześniej informowali go o możliwych konsekwencjach wprowadzenia Polskiego Ładu, w kontekście wypłat dla pracowników spółki. Na ostrzeżenie nie zareagowano. Rozmowy w tej sprawie odbędą się pod koniec tego tygodnia.

 
 
 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.