17 stycznia 2020

We wtorek masówki na kopalni POKÓJ w Rudzie Śląskiej

Dzień dobry,
 
We wtorek (21 stycznia) na wszystkich zmianach Ruchu "Pokój" (od godziny 6.10 rano do 00.10 w nocy) odbędą się masówki informacyjne związków zawodowych skierowane do załogi kopalni.
- Będziemy informować górników o sytuacji, w której znalazła się kopalnia. Jest to bowiem sytuacja skandaliczna i tragiczna - mówi Przemysław Skupin, przewodniczący WZZ "Sierpień 80". - Na skutek między innymi nietrafionych inwestycji, niegospodarności, złego zarządzania czy niekompetentnych menedżerów, chce się skrócić żywotność kopalni aż o 2 lata! Na kopalni "Pokój" wstrzymano inwestycje i ściany, choć jeszcze w październiku zapewniano nas, że ściany te pójdą w ruch i będą sypać węgiel - podkreśla związkowiec.
Nastroje na rudzkiej kopalni "Pokój" są bardzo nerwowe. Strona społeczna wezwała zarząd Polskiej Grupy Górniczej i dyrekcję kopalni do odblokowania ścian i kontynuacji inwestycji w wydobycie węgla. W przeciwnym razie organizacje związkowe grożą, że zawiadomią służby i rozpoczną akcje protestacyjne w obronie kopalni i miejsc pracy.
Kopalnia "Pokój" w Rudzie Śląskiej miała fedrować do końca 2022 roku. Dziś jest poważna groźba, że zakończy wydobycie jeszcze w tym roku, do czego dopuścić nie chcą ani górnicy ani związkowcy.
 
pozdrawiam
---
PATRYK KOSELA
Rzecznik Prasowy
Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80"

 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.