22 września 2020

Strajk górników rozlewa się po Śląsku.

"Bogusław Ziętek, szef "Sierpnia 80", wyjaśnia, że liczba strajkujących cały czas się zmienia. Zaznacza jednak, że skala protestów jest celowo ograniczana. - Nie chcemy, żeby na dole strajkowały setki, to dla nich śmiertelnie niebezpieczne - mówi Ziętek.
Przewodniczący związkowego "Sierpnia 80" nie krył jednak rozczarowania. - Mam wielką pretensję do rządu, który teraz zajmuje się sam sobą. Dochodzi wręcz do jakichś gangsterskich rozgrywek i hakowania się nawzajem. Wydaje się, że najistotniejsze w tej chwili dla rządu i premiera Morawieckiego jest dbanie o własne stołki, a nie dbanie o interes Śląska i interes górników. Chciałbym się w tej sprawie mylić, ale myślę, że to jest bliskie prawdy - stwierdził".

całość czytaj: next.gazeta.pl

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.