01 października 2021

SEJM UCHWALIŁ NOWELIZACJĘ USTAW PODATKOWYCH

Za: Ministerstwo Finansów

Rodzic co najmniej 4 dzieci, którego przychód wynosi do 85 528 zł nie będzie płacił #PIT. Limit jest indywidualny dla każdego z rodziców. Dodatkowo, rodzic, który rozlicza się na zasadach ogólnych (skala podatkowa), dzięki #PolskiŁad będzie korzystać z 30 tys. zł #KwotaWolna.

 W ramach #PolskiŁad oferujemy nową preferencję podatkową dla rodzin 4+. #PIT Skorzysta na tym ok. 110 tys. rodziców, a w portfelach rodzin zostanie rocznie ok. 335 mln zł.

#PolskiŁad to historyczna podwyżka #KwotaWolna od podatku do 30 tys. zł, równo dla wszystkich, niezależnie od zarobków. Po zmianie kwota wolna w Polsce będzie porównywalna do tej w krajach europejskich.
Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.