"Pretensje o milczenie w tematach górniczych ma do prezydenta Bogusław Ziętek, przewodniczący związku zawodowego Sierpień '80. Przyznaje on, że w obecnej sytuacji Duda powinien zabrać zdecydowany głos.

- Skoro na styczniowej karczmie górniczej w Spodku prezydent Duda został nazwany przez związkowców z "Solidarności" "pierwszym gwarkiem RP", to wypadałoby, żeby od czasu do czasu zabrał głos w sprawie górnictwa, zwłaszcza w tak trudnych czasach. Mówi się o możliwej likwidacji kopalń, a co za tym idzie, także miejsc pracy. Na górników wylewa się też fala hejtu w związku z koronawirusem. Tymczasem prezydent milczy. A przecież powinien zdecydowanie zaprotestować przeciw temu, jak traktowani są dziś górnicy - zauważa Ziętek.

Lider Sierpnia '80 jest zawiedziony postawą głowy państwa.

- Jeżeli ten rząd przygotowuje obecnie reformę, która wiąże się z trudniejszymi czasami dla górnictwa i likwidacją znacznej jego części po wyborach, to prezydent milczy z premedytacją, żeby nie być działaniem rządu obciążonym - komentuje zachowanie Andrzeja Dudy związkowiec".

 

 

 

Prezydent Andrzej Duda mówił w piątek w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu o etosie pracy górników, ale zupełnie przemilczał problemy górnictwa.

06 czerwca 2020
Ziętek dla wnp
Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.