02 grudnia 2021

Prezes PGG podjął decyzję w sprawie dnia wolnego w styczniu.

Pracownicy PGG na początku nowego roku będą mieli długi weekend, który rozpocznie się w czwartek, 6 stycznia

 

Prezes Polskiej Grupy górniczej Tomasz Rogala podjął decyzję w sprawie dnia wolnego dla pracowników spółki. Stosowne pismo w tej sprawie zostało skierowane do kopalń i zakładów znajdujących się w strukturach PGG.

 

„W związku z dniem świątecznym przypadającym w sobotę w dniu 1 stycznia 2022 r. wyznaczam 7 stycznia 2022 r/ (piątek) dniem wolnym od pracy” - czytamy w piśmie udostępnionym przez stronę społeczną.

 

Wskazano także, że „w przypadkach szczególnych Dyrektor Oddziału w porozumieniu z organizacjami związkowymi, może wyznaczyć dzień wolny w innym terminie, jednak nie później niż do końca okresu rozliczeniowego".

 

Zarządzenie prezesa PGG weszło z dniem podpisania, czyli 26 listopada.

Należy dodać, że liczba dni roboczych w 2022 r. w PGG będzie wynosić 251.

 

Przypomnijmy, że pracodawca ma obowiązek udzielenia pracownikowi dnia wolnego za święto, które w danym okresie rozliczeniowym wypadło w innym dniu niż niedziela.

 

„Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin” - mówi art. 130. § 2. Kodeksu pracy.

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.