08 czerwca 2020

Podłe nastroje na Śląsku.

 "- To bardzo dobra decyzja, chociaż spóźniona o miesiąc - komentuje dla portalu WNP.PL Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Gdybyśmy ją wprowadzili na początku maja, to uniknęlibyśmy gehenny, jaką musieli przechodzić górnicy i Ślązacy, a skala epidemii byłaby znacząco niższa. Oczywiście słyszalne są głosy, że władza ma zamiar wykorzystać pandemię koronawirusa do rozprawienia się z górnictwem. Ale myślę, że rządzący zdają sobie sprawę, że wykorzystanie tej sytuacji do likwidacji kopalń oznaczałoby katastrofę na niewyobrażalną skalę. Na Śląsku nastroje są podłe i złość aż kipi w ludziach. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś siedząc na beczce prochu bawił się zapałkami - dodaje Ziętek".

Całość: wnp.pl

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.