Dziś przypada 15. rocznica śmierci DANIELA PODRZYCKIEGO - współzałożyciela i pierwszego przewodniczącego Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80" oraz Polskiej Partii Pracy. Był On dwukrotnie aresztowany w latach 80. i skazany za działalność opozycyjną. Organizował wiele protestów robotniczych, demonstracji i strajków, m.in. największego strajku w polskim hutnictwie w Hucie Katowice w 1994, strajku przeciwko prywatyzacji Fabryki Samochodów Małolitrażowych w 1992 oraz strajków górniczych.
 
     Podrzycki był zwolennikiem połączenia sił lewicowych. Sam takie zainicjował w 2005 roku. Na chwilę przed śmiercią...
     Daniel Podrzycki zginął wracając z nagrania spotu wyborczego do wyborów prezydenta RP. Był jednym z kandydatów. Do dziś okoliczności tej śmierci nie zostały wyjaśnione.
     Cześć Jego pamięci!

 

PAMIĘTAMY! Dziś 15. rocznica śmierci Daniela Tadeusza Podrzyckiego

24 września 2020
Ziętek dla wnp
Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.