18 marca 2022

Niemcy głównym oponentem całkowitego embarga na rosyjskie surowce.

GÓRNICTWO  | 

Sierpień 80

24 marca, w Brukseli będzie miał miejsce szczyt państw UE, który ma decydować o kolejnych sankcjach, wobec Rosji. Wzywamy wszystkie związki zawodowe, do wspólnego protestu, przeciwko nieskuteczności dotychczasowych sankcji i bezczynności, niektórych rządów Unii Europejskiej. W szczególności, chodzi o wyrażenie sprzeciwu, wobec polityki Niemiec - pisze Sierpień 80.
 
  • Autor: JD
  • Za wnp.pl
 
  • Sierpień 80 wskazuje, że dotychczasowe sankcje okazały się nieskuteczne.
  • Codziennie, blisko miliard euro, trafia do putinowskiej Rosji, finansując zbrodnie na narodzie ukraińskim.
  • Niemcy - wskazuje Sierpień 80 - są głównym oponentem, wprowadzenia całkowitego embarga, na rosyjską ropę gaz i węgiel. Związek zaznacza, że w sposób haniebny Niemcy w dalszym ciągu prowadzą interesy z kremlowskimi zbrodniarzami.
  •  

"Już kolejny dzień, trwa barbarzyńska agresja wobec Narodu ukraińskiego. Już kolejny dzień, trawa krwawa wojna, w której giną cywile, w tym kobiety i dzieci. Tymczasem niektóre rządy państw UE, w dalszym ciągu robią interesy ze zbrodniarzami z Kremla.Dość już tej hipokryzji. Bombardowane są szkoły, szpitale i przedszkola, a wy dalej finansujecie putinowskie zbrodnie. Dalej z Rosji do Niemiec płynie ropa, gaz i węgiel, a z UE do rosyjskich bandytów, codziennie płyną setki milionów euro. Kiedy się opamiętacie? Jak Putin i jego wspólnicy, zrzucą na nas swoje bomby. Haniebne wypowiedzi niemieckich polityków, przedkładanie przez nich, własnych interesów, nad ratowanie ludzkiego życia, obojętność wobec tragedii narodu ukraińskiego, budzi nasze oburzenie" - zaznacza Sierpień 80.

 

Sierpień 80 apeluje, by Niemcy przestali robić interesy z Rosją

 

"Zamiast serc i sumień, macie oczy pełne chciwości. Sankcje, na jakie do tej pory się zgodziliście, sprawiają że Rosja zarabia na handlu ropą, gazem i węglem, zarabia jeszcze więcej. Strumień euro nie płynący do Rosji, nie zmniejszył się lecz wręcz się zwiększył. Po waszych "sankcjach" rubel się umocnił, a Putin ma jeszcze więcej milionów, na broń, kolejne armie i wojny. Macie krew na rękach. Krew niewinnych. Kobiet i dzieci.

Opamiętajcie się. Apelujemy do społeczeństwa niemieckiego, wyjdźcie na ulicę, protestujcie, obudźcie sumienia swoich polityków. Macie prawo do protestów, nie grozi wam za to 15 lat więzienia. Skorzystajcie z wolności, za którą giną Ukraińcy.

Domagamy się od rządu Niemiec. Przestańcie blokować embargo na rosyjski gaz, ropę i węgiel. Skończcie z robieniem interesów z Rosją. Przestańcie wspierać rosyjską politykę, niszczenia gospodarki krajów UE. Skończcie z niszczącą polityką klimatyczną UE.

Zaprzestańcie atakowania i niszczenia polskiego węgla i energetyki.  Usiłujecie zniszczyć polskie kopalnie, aby zrobić jeszcze więcej miejsca dla rosyjskiego gazu. Zaprzestańcie finansowania Putina, kupując u niego ropę, węgiel i gaz. Poprzyjcie zawieszenie, a w konsekwencji likwidację ETS-u, który służy wyłącznie, promocji rosyjskiego gazu.

Zwracamy się do niemieckich polityków. Wpędziliście Europę w problemy, wiernie służąc interesom Putina. Niektórzy z was, wręcz dosłownie. Teraz słyszymy od was, że niewiele możecie. Nie jesteście od nic nie robienia. Naprawcie swoje błędy. Zacznijcie działać. Dość hipokryzji. Dość oszukiwania Ukrainy i europejskich społeczeństw. Chcemy realnych działań" - zaznacza Sierpień 80.

 

Potrzebny bojkot rosyjskich towarów

 

"Apelujemy również do społeczeństw państw UE, o całkowity bojkot, wszelkich rosyjskich towarów. Apelujemy o informowanie, o jakichkolwiek interesach z rosyjskimi zbrodniarzami. W szczególności o zakupie i użytkowaniu, rosyjskiego krwawego węgla i ropy w Polsce i w Europie. O absolutny bojkot firm, które nadal z Rosją lub w Rosji, prowadzą swoje interesy.

Każdy, kto robi interesy z rosyjskimi zbrodniarzami, finansując bombardowanie kobiet i dzieci, musi być napiętnowany i stygmatyzowany. Dość mamy bandyckich interesów ze zbrodniarzami. Putin ma swoich wspólników. Są nimi wszyscy, którzy robią z Rosją, jakiekolwiek interesy. Rząd Niemiec, jest wśród nich" - podkreśla Sierpień 80.Pod wystosowanym komunikatem podpisali się: przewodniczący Sierpnia 80 Bogusław Ziętek; przewodniczący związku w Polskiej Grupie Górniczej Rafał Jedwabny; przewodniczący związku w JSW Krzysztof Łabądź oraz przewodniczący związku w Tauronie Wydobycie Tomasz Bury.

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.