07 kwietnia 2022

NIE DLA FINANSOWANIA ZBRODNIARZY!

Katowice, dnia 08.04.2022 r.

 

KOMUNIKAT

NIE DLA FINANSOWANIA ZBRODNIARZY

 

 

Wobec skali zbrodni, jakie mają miejsce w Ukrainie, nie można tolerować dalszego finansowania reżimu Putina. Każdy, kto robi interesy w Rosji lub z Rosją, ma krew na rękach. Ludobójstwo i zbrodnie na ludności cywilnej, nie mogą pozostać bezkarne. Współudział, w tych zbrodniach obciąża tych, którzy finansują zbrodniarzy. Dotyczy to zarówno rządów państw, które blokują wprowadzenie rzeczywistych sankcji na putinowską Rosję, jak również firm, które pomimo skali zbrodni dalej prowadzą swoje interesy w Rosji.

Wobec skali zbrodni, jakie miały miejsce w Buczy, Irpieniu i wielu innych Ukraińskich miastach musimy reagować. Trzeba piętnować tych, którzy współfinansują zbrodniarzy. Trzeba wywierać nieustanną presję na hieny, szukają usprawiedliwienia dla swej chciwości. Trzeba domagać się od rządów europejskich państw i firm, aby raz na zawsze skończyły z finansowaniem Putina i jego sadystów.

Robiąc zakupy w Leroy Merlin, my także współfinansujemy, te zbrodnie. Dlatego wzywamy, do bojkotowania wszystkich firm, które robią interesy ze zbrodniarzami. Wzywamy, do wywierania nacisku na państwa UE, które blokują rzeczywiste sankcje, wobec Rosji.  Wzywamy do piętnowania i stygmatyzowania hipokrytów, dla których szmal, ważniejszy jest niż życie bombardowanych i zabijanych kobiet i dzieci. Miliarderzy, którzy są właścicielami sieci handlowych, robiących nadal interesy ze zbrodniarzami twierdzą, że chodzi im o miejsca pracy. To żałosny cynizm, w którym swą chciwość, maskują pod pozorem szlachetnych pobudek. Zwietrzyli po prostu okazję aby, zarobić jeszcze więcej, na ludzkim nieszczęściu.

 

WZZ "Sierpień 80"

W piątek 8 kwietnia akcja prowadzona będzie przed sklepami sieci Auchen oraz Leroy Merlin w Katowicach (3 stawy), Gliwicach (ul. Rybnicka), Żorach oraz Bielsku Białej. Początek pikiet godz.12,00

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.