09 kwietnia 2021

Negocjacje górnicze prowadzone bez wyboru

 Prowadzone od miesięcy w Katowicach negocjacje górnicze są tylko przykrywką dla zupełnie innego planu, likwidującego naprędce polskie górnictwo. Dodatkowo prowadzone są z lufą przy skroni, uważa gość porannej Rozmowy Dnia Radia Piekary, Bogusław Ziętek.

Za Radio Piekary -  wideo

Scenariusz na polską energetykę zna już premier Mateusz Morawiecki a prowadzone od miesięcy w Katowicach negocjacje są tylko przykrywką, uważa gość porannej rozmowy dnia Radia Piekary, szef Związku Zawodowego Sierpień 80, Bogusław Ziętek. Kopalń nie będzie za dziesięć lat, ocenia Ziętek.

Negocjacje pod ścianą

Ziętek uważa, że rząd związkowców postawił pod ścianą. – Usiedliśmy do gry z oszustami. Wiemy że rozmowy to jest oszustwo. Ten rząd mówi tak: albo będziecie negocjować albo jutro ogłaszamy upadłość Polskiej Grupy górniczej i na rympał zwalniamy 40 tysięcy ludzi. Związkowcy wierzą w to, że jeśli minister rządu polskiego coś im mówi to mówi im to na poważnie, że nie ma złych intencji. A to jest zasadniczy błąd – ocenia Ziętek.

Górnictwo na dziesięć lat

Ziętek dodaje, że mimo wcześniejszych zapewnień, śląskie kopalni przestaną fedrować już za dziesięć lat. Najgorsze jest jednak to, że polski rząd nie ma realnego planu co w zamian. Dodatkowo, zaznacza Ziętek, energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii będzie dużo droższa od tradycyjnej.

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.