11 grudnia 2021

Na bełchatowskim cmentarzu odbyły się uroczystości pogrzebowe Ryszarda Brzuzy.

 Wieloletniego szefa Związku Zawodowego "Sierpień 80" pożegnała rodzina, przyjaciele i mieszkańcy.

 

W sobotę, 11 grudnia na Cmentarzu Komunalnym w Bełchatowie setki osób pożegnały Ryszarda Brzuzy, wieloletniego szefa Związku Zawodowego "Sierpień 80". O godzinie 13:00 w cmentarnej kaplicy zebrała się rodzina, przyjaciele i mieszkańcy, by po raz ostatni pożegnać działacza opozycji demokratycznej. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyli również przedstawiciele samorządów oraz parlamentarzyści — m.in. Marszałek Senior, Antoni Macierewicz.

 

Ryszard Brzuzy zmarł w czwartek, 9 grudnia. Dla wielu górników w Bełchatowie, Ryszard Brzuzy był przykładem związkowca z krwi i kości. W latach 80. był działaczem opozycji demokratycznej i działaczem NSZZ „Solidarność”. Brał również udział w obradach Okrągłego Stołu. W wyborach 1989 roku uzyskał mandat posła na Sejm z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Po odejściu z „Solidarności” przez wiele lat był Przewodniczącym Komisji Zakładowej WZZ „Sierpień 80” w Kopalni Bełchatów.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Emste

ddbelchatow
Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.