12 lutego 2020

"Musimy działać razem!". Apel do górników z JSW, Tauronu i Bogdanki o udział w demonstracji górniczej 28.02 w Warszawie

Dzień dobry,
 
w załączeniu przesyłam apel WZZ "Sierpień 80" z Polskiej Grupy Górniczej do górników z innych spółek węglowych - Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Tauronu Wydobycie i Lubelskiego Węgla "Bogdanka" o poparcie i udział w demonstracji górniczej zaplanowanej na 28 lutego w Warszawie.
 
“Musimy jako środowisko górnicze działać razem, wspólnie, ramię w ramię. Niech Brać Górnicza pokaże jedność!” - czytamy w apelu. Oraz: "Każdy ma swoje żądania, które można wyartykułować podczas demonstracji 28 lutego w Warszawie! Apelujemy o masowy udział górników spółek Tauron, JSW, „Bogdanki” i o organizację wyjazdu na protest przez Wasze związki zawodowe. Protestujmy razem, wspólnie. Tylko działając solidarnie, mamy szansę na zwycięstwo!".
 
Udział w demonstracji zapowiedzieli już górnicy z kopalń węgla brunatnego "Bełchatów" i "Turów".
 
 
pozdrawiam
---
PATRYK KOSELA
Rzecznik Prasowy
Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80"

 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.