16 grudnia 2019

KWK Wujek - Rocznica

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" co roku 16 grudnia o godzinie 12.00 przed pomnikiem-krzyżem przy kopalni "Wujek" w Katowicach organizuje uroczystości upamiętniające górników zamordowanych podczas pacyfikacji strajku w 1981 roku.
 
W poniedziałek 16 grudnia br. w południe delegacje Komisji Krajowej oraz struktur zakładowych WZZ "Sierpień 80" zapalą znicze, złożą wieńce i pochylą sztandary w geście pamięci i szacunku dla "dziewięciu z Wujka", którzy 38 lat temu ponieśli największą cenę walki - stracili życie.
 
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu rocznicowym.
 
***
Informacja techniczna dla ekip realizacyjnych: tak jak w poprzednich latach, związkowcy WZZ "Sierpień 80" przed pomnik przejdą pochodem z orkiestrą górniczą, sztandarami i transparentami. Pochód formowany będzie przy dawnej Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, ul. Gallusa 12.

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.