09 czerwca 2020

Koronawirus na Śląsku: Rząd zamknie 12 kopalń? Bogusław Ziętek ostrzega ...

"Jeżeli im odpowiadało, że tysiące pracowników miało czekać na wyniki testów i na testowanie, a ludzie mieli dostawać postojowe w wysokości 30 proc. miesięcznego wynagrodzenia, to co mam powiedzieć? Szerokiej drogi!

Z coraz większym zdziwieniem postrzegam to, co „S” oświadcza. Nie tak dawno powiedzieli, że ratowanie PGG, to jest pompowanie pieniędzy w trupa. Potem mój szacowny kolega, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej „S”, Dominik Kolorz mówił, że tylko idioci mogliby bronić poziomu wynagrodzeń w spółce, w obecnych czasach. Teraz czytam w oświadczeniu „S”, że po początkowych zawirowaniach, w kwestii działań przeciwko epidemii, wszystko jest już OK i dlatego nie należało podejmować decyzji o wstrzymaniu wydobycia...

To teraz pytam się: to, że teraz tysiące ludzie tygodniami czeka na wymaz albo wyniki z testów, to jest normalne? Rozumiem, że „S” wspiera” pana premiera w jego czarowaniu rzeczywistości, bo to on kilka dni temu, będąc na Śląsku, powiedział, że wszystko jest pod kontrolą...

W oświadczeniu „S” żąda odebrania Sasinowi nadzoru nad górnictwem i przekazania premierowi... To jest nic innego, jak uczestnictwo związku zawodowego w grze politycznej bez liczenia się z tym, jaka jest sytuacja pracowników. Jeśli teraz górnicy będą mogli być w domu i nie będą zarażać innych i za to będą otrzymywali 100 proc. wynagrodzenia, to pytam się: jakie jest lepsze rozwiązanie?".

 

całość: se.pl

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.