11 kwietnia 2022

Komunikat z dnia 11.04.2022

KOMUNIKAT

 

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" informuje, że w dniu 12 kwietnia odbędą się pikiety przed konsulatami państw, które blokują wprowadzenie rzeczywistych sankcji na Rosję.

Skala zbrodni, z jakimi mamy do czynienia w Ukrainie przeraża i musi spotkać się ze zdecydowaną reakcją. Tymczasem, niektóre państwa nadal blokują wprowadzenie embarga na rosyjską ropę i gaz. Embargo na węgiel, ma zacząć obowiązywać, dopiero od sierpnia. O nieskuteczności sankcji, świadczą nie tylko zbrodnie wobec Ukraińców. Świadczy o tym również fakt, że kurs rubla wrócił do poziomu sprzed wojny, a Rosja zarabia na handlu ropą i gazem więcej, niż przed wprowadzeniem sankcji. Szacuje się, że dotychczasowa pomoc dla Ukrainy, to 1 mld Euro, od początku wojny. W tym samym czasie, państwa UE, przelały na konto Rosji 35 mld Euro. 35 mld Euro dla Rosji i zaledwie 1 mld Euro dla Ukrainy! To skandal.

Politycy UE i państw zachodnich, sami finansują broń, z której Putin dziś zabija Ukraińców a jutro będzie zabijał nas. Domagamy się natychmiastowych, realnych działań, które powstrzymają zbrodniarzy. Domagamy się zaprzestania ich finansowania i robienia z nimi interesów. Wzywamy pozostałe związki zawodowe do wspólnych działań i protestów.

WZZ "Sierpień 80" w dniu 12 kwietnia przeprowadzi pikiety przed konsulatami Niemiec, Francji i Węgier w Krakowie. Początek pikiet o godzinie 11- tej.

 

Bogusław Ziętek

Przewodniczący

WZZ "Sierpień 80"

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Obszar załączników
 
 
 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.