06 kwietnia 2022

Komunikat z dnia 06.04.2022 r.

Katowice, dnia 06.04.2022 r.

 

KOMUNIKAT

 

Wobec skali zbrodni, jakie mają miejsce w Ukrainie, nie można tolerować dalszego finansowania reżimu Putina. Każdy, kto robi interesy w Rosji lub z Rosją, ma krew na rękach. Ludobójstwo i zbrodnie na ludności cywilnej, nie mogą pozostać bezkarne. Współudział, w tych zbrodniach obciąża tych, którzy finansują zbrodniarzy. Dotyczy to zarówno rządów państw, które blokują wprowadzenie rzeczywistych sankcji na putinowską Rosję, jak również firm, które pomimo skali zbrodni dalej prowadzą swoje interesy w Rosji.

 

Wobec skali zbrodni, jakie miały miejsce w Buczy, Irpieniu i wielu innych Ukraińskich miastach musimy reagować. Trzeba piętnować tych, którzy współfinansują zbrodniarzy. Trzeba wywierać nieustanną presję na hieny, szukają usprawiedliwienia dla swej chciwości. Trzeba domagać się od rządów europejskich państw i firm, aby raz na zawsze skończyły z finansowaniem Putina i jego sadystów.

 

W najbliższy piątek 8 kwietnia WZZ "Sierpień 80" przeprowadzi kolejne pikiety przed sklepami Auchan i Leroy Merlin, które kontynuują swoje interesy w Rosji. Będziemy wzywać, do bojkotu tych sieci handlowych. Początek pikiet godz. 12.00.

 

W kolejnym tygodniu, WZZ "Sierpień 80" przeprowadzi akcje przed placówkami dyplomatycznymi tych państw, które blokują wprowadzenie całkowitego embarga na rosyjski gaz, ropę i węgiel. Dość tolerowania hipokryzji i gospodarek państw europejskich, po to, by robić miejsce dla rosyjskiego gazu.

 

Dość tolerowania tych, którzy sfinansowali Putinowi i jego armii możliwość prowadzenia barbarzyńskich wojen. Dość usprawiedliwiania polityki, która doprowadziła nas do katastrofy i polityków, którzy nie wyciągnęli z tego radnych wniosków i dalej dostarczają Putinowi kolejne miliardy, na nowe wojny, armie i zbrodnie.

 

Ponownie apelujemy do pozostałych związków zawodowych o przyłączenie się do naszych akcji. Apelujemy o współpracę i współdziałanie. Razem możemy więcej. Im mniej Rosji, rosyjskiego węgla, gazu i ropy w Europie, tym więcej naszego bezpieczeństwa i więcej miejsca dla naszego przemysłu i naszych miejsc pracy. Mamy obowiązek wspierać Ukrainę, bo wspierając Ukrainę walczymy także o naszą własną przyszłość.

 

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" Bogusław Ziętek

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w PGG Rafał Jedwabny

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w JSW Krzysztof Łabądź

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w Tauron Wydobycie Tomasz Bury

 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.