01 kwietnia 2022

Komunikat 

Katowice, dnia 01.04.2022 r.

 

KOMUNIKAT

 

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" kontynuuje akcję pikiet wzywających do bojkotu tych, którzy w dalszym ciągu prowadzą interesy, z putinowską Rosją. Po demonstracji przed ambasadą Niemiec, pikietach przed sklepami Auchen, przyszedł czas na Leroy Merlin. Ta francuska sieć handlowa, nadal prowadzi swój biznes w Rosji. Przyczynia się w ten sposób, do finansowania zbrodni Putina.

 

Robiąc zakupy w Leroy Merlin, my także współfinansujemy, te zbrodnie. Dlatego wzywamy, do bojkotowania wszystkich firm, które robią interesy ze zbrodniarzami. Wzywamy, do wywierania nacisku na państwa UE, które blokują rzeczywiste sankcje, wobec Rosji.  Wzywamy do piętnowania i stygmatyzowania hipokrytów, dla których szmal, ważniejszy jest niż życie bombardowanych i zabijanych kobiet i dzieci. Miliarderzy, którzy są właścicielami sieci handlowych, robiących nadal interesy ze zbrodniarzami twierdzą, że chodzi im o miejsca pracy. To żałosny cynizm, w którym swą chciwość, maskują pod pozorem szlachetnych pobudek. Zwietrzyli po prostu okazję aby, zarobić jeszcze więcej, na ludzkim nieszczęściu.

 

W ramach akcji bojkotu, w dniu dzisiejszym przeprowadzone zostaną pikiety informacyjne, przed sklepami Leroy Merlin w Bielsku Białej, Gliwicach (dwie lokalizacje), Katowice (dwie lokalizacje), Mikołowie i w Żorach. Początek pikiet godz. 12.00.

WZZ "Sierpień 80" przygotowuje też, kolejna akcje wymierzone we wszystkich tych, którzy blokują realne sankcje lub w dalszym ciągu, robią interesy z lub w putinowskiej Rosji.

 

Kolejny raz apelujemy też, do innych związków zawodowych o wspólne działania i akcje. Nie możemy być obojętni wobec zbrodni, których dziś doświadczają Ukraińcy, a jutro możemy doświadczyć ich sami. Nie stójcie z boku, przyłączcie się.

 

Bogusław Ziętek

Przewodniczący

WZZ "Sierpień 80"

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.