28 marca 2022

Komunikat 

KOMUNIKAT

 

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" informuje, że dniach 30 marca i 1 kwietnia przeprowadzi pikiety informacyjno -  protestacyjne, przed sklepami sieci Auchan oraz Leroy Merlin. W dniu 30 kwietnia, pikiety odbędą się przed sklepami Auchan, między innymi w: Bielsku-Białej, Bytomiu, Gliwicach, Katowicach, Mikołowie, Zabrzu i Żorach. Początek pikiet o godzinie 12,00. 1 kwietnia, akcje przeprowadzone zostaną przed sklepami sieci Leroy Merlin, w wybranych miastach.

 

Podczas pikiet, przeprowadzona zostanie akcja ulotkowa, wzywająca do bojkotu, tych oraz innych firm, które nadal prowadzą interesy z putinowską Rosją. Mimo sankcji, Rosja nadal zarabia na handlu ropą, gazem i węglem setki milionów euro dziennie. Zarabia, nawet więcej, niż przed sankcjami.

 

Także niektóre prywatne firmy, dalej prowadzą swoje interesy w Rosji i z Rosją. Finansują, w ten sposób, zbrodnie w Ukrainie. Ponoszą odpowiedzialność za bombardowanie ukraińskich miast, zabijanie cywili i inne zbrodnie. Unijni politycy, którzy sprzeciwiają się realnym sankcjom na Rosję, finansują tą wojnę. Firmy, które dalej robią interesy z Rosją i w Rosji, kupują Rosji nowe czołgi, samoloty i bomby. Wspierają wojnę, która już jest u naszych granic, a za chwilę, może przyjść do nas. Chciwość, hipokryzja i zwykła głupota, muszą być napiętnowane.

 

Dlatego, WZZ "Sierpień 80" przeprowadzi pikiety protestacyjno - informacyjne, wzywające do bojkotu tych firm. Jednocześnie, zwracamy się do pozostałych związków zawodowych, o wspólne działanie i przyłączenie się do akcji bojkotowania, wspólników Putina.

 

Przewodniczący 

WZZ "Sierpień 80" 

Bogusław Ziętek

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.