Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80. 

KOMUNIKAT

 

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" informuje, że dniach 30 marca i 1 kwietnia przeprowadzi pikiety informacyjno -  protestacyjne, przed sklepami sieci Auchan oraz Leroy Merlin. W dniu 30 kwietnia, pikiety odbędą się przed sklepami Auchan, między innymi w: Bielsku-Białej, Bytomiu, Gliwicach, Katowicach, Mikołowie, Zabrzu i Żorach. Początek pikiet o godzinie 12,00. 1 kwietnia, akcje przeprowadzone zostaną przed sklepami sieci Leroy Merlin, w wybranych miastach.

 

Podczas pikiet, przeprowadzona zostanie akcja ulotkowa, wzywająca do bojkotu, tych oraz innych firm, które nadal prowadzą interesy z putinowską Rosją. Mimo sankcji, Rosja nadal zarabia na handlu ropą, gazem i węglem setki milionów euro dziennie. Zarabia, nawet więcej, niż przed sankcjami.

 

Także niektóre prywatne firmy, dalej prowadzą swoje interesy w Rosji i z Rosją. Finansują, w ten sposób, zbrodnie w Ukrainie. Ponoszą odpowiedzialność za bombardowanie ukraińskich miast, zabijanie cywili i inne zbrodnie. Unijni politycy, którzy sprzeciwiają się realnym sankcjom na Rosję, finansują tą wojnę. Firmy, które dalej robią interesy z Rosją i w Rosji, kupują Rosji nowe czołgi, samoloty i bomby. Wspierają wojnę, która już jest u naszych granic, a za chwilę, może przyjść do nas. Chciwość, hipokryzja i zwykła głupota, muszą być napiętnowane.

 

Dlatego, WZZ "Sierpień 80" przeprowadzi pikiety protestacyjno - informacyjne, wzywające do bojkotu tych firm. Jednocześnie, zwracamy się do pozostałych związków zawodowych, o wspólne działanie i przyłączenie się do akcji bojkotowania, wspólników Putina.

 

Przewodniczący 

WZZ "Sierpień 80" 

Bogusław Ziętek

 

Komunikat 

28 marca 2022