21 marca 2022

Komunikat

Katowice, dnia 21.03.2022 r.

KOMUNIKAT

 

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" informuje, że w dniu 24 marca przed ambasadą Niemiec w Warszawie, odbędzie się demonstracja protestacyjna. Sprzeciwiamy się polityce Niemiec i UE wobec tego co dzieje się w Ukrainie.

Dotychczasowe sankcje okazały się nieskuteczne. Nadal miliardy euro płyną do Rosji. Nadal sankcje nie obejmują najważniejszych dziedzin, jakimi są zakupy od Rosji surowców energetycznych. Jednocześnie, pod presją Niemiec, UE chce kontynuować swoją politykę klimatyczną, rujnując gospodarczo państwa UE, w tym Polskę. Polityka dekarbonizacji poniosła całkowitą klęskę. Decyzje UE, podejmowane pod dyktando Niemiec, doprowadziły do całkowitego uzależnienia UE od Rosji. Dziś, Niemcy chcą kontynuacji, tej zbankrutowanej polityki. Płaci za nią naród ukraiński. Płacą społeczeństwa całej Unii. Czas powiedzieć temu dość.

Niemcy, są głównym oponentem, wprowadzenia całkowitego embarga, na rosyjską ropę gaz i węgiel. W sposób haniebny Niemcy w dalszym ciągu prowadzą interesy z kremlowskimi zbrodniarzami.

Domagamy się od rządu Niemiec poparcia embarga na rosyjski gaz, ropę i węgiel. Domagamy się odejścia od zbankrutowanej polityki klimatycznej. Chcemy dbać o środowisko ale nie w taki sposób. Dotychczasowa polityka klimatyczna UE jest przeciwskuteczna. Zaprzestańcie atakowania i niszczenia polskiego węgla i energetyki. Domagamy się zawieszenia, a w konsekwencji likwidacji ETS-u, który służy wyłącznie, promocji rosyjskiego gazu. Domagamy się skutecznej i realnej pomocy dla Ukrainy. Prawdziwych, a nie udawanych działań. Sankcji, a nie ich imitacji.

Apelujemy  o całkowity bojkot, wszelkich rosyjskich towarów. Apelujemy o informowanie, o jakichkolwiek interesach z rosyjskimi zbrodniarzami. Apelujemy o absolutny bojkot firm, które nadal z Rosją lub w Rosji, prowadzą swoje interesy. 

Wszyscy, którzy finansują, to zbrodniczą agresję, robiąc interesy z putinowską Rosją muszą być napiętnowani. Rząd Niemiec zasłużenie jest pierwszy na tej liście. Apelujemy do innych związków zawodowych o współpracę i współdziałanie.

 

 

24 marca bądźmy razem. Przeciwstawmy się hipokryzji i okrucieństwu. W naszym imieniu Ukraina walczy płacąc straszliwą cenę. Jesteśmy zobowiązani zrobić co w naszej mocy, aby ofiara ta nie była daremna. Możemy powstrzymać tragedię, albo jutro będziemy musieli mierzyć się z nią sami.

24 marca demonstracja przed Ambasadą Niemiec w Warszawie. Rozpoczynamy o godz. 12.00.

Razem dla Ukrainy. Razem dla naszej przyszłości.

 

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" Bogusław Ziętek

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w PGG S.A. Rafał Jedwabny

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w JSW S.A Krzysztof Łabądź

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w Tauron Wydobycie Tomasz Bury

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obszar załączników
 
 
 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.