18 marca 2022

Komunikat

Katowice, dnia 18.03.2022 r.

 

KOMUNIKAT

 

24 marca, w Brukseli będzie miał miejsce szczyt państw UE, który ma decydować o kolejnych sankcjach, wobec Rosji.

 

Wzywamy wszystkie związki zawodowe, do wspólnego protestu, przeciwko nieskuteczności dotychczasowych sankcji i bezczynności, niektórych rządów Unii Europejskiej. W szczególności, chodzi o wyrażenie sprzeciwu, wobec polityki Niemiec.

 

Dotychczasowe sankcje okazały się nieskuteczne. Codziennie, blisko miliard euro, trafia do putinowskiej Rosji, finansując zbrodnie na narodzie ukraińskim. Niemcy, są głównym oponentem, wprowadzenia całkowitego embarga, na rosyjską ropę gaz i węgiel. W sposób haniebny Niemcy w dalszym ciągu prowadzą interesy z kremlowskimi zbrodniarzami.

 

Już kolejny dzień, trwa barbarzyńska agresja wobec Narodu ukraińskiego. Już kolejny dzień, trawa krwawa wojna, w której giną cywile, w tym kobiety i dzieci. Tymczasem niektóre rządy państw UE, w dalszym ciągu robią interesy ze zbrodniarzami z Kremla.

 

Dość już tej hipokryzji. Bombardowane są szkoły, szpitale i przedszkola, a wy dalej finansujecie putinowskie zbrodnie. Dalej z Rosji do Niemiec płynie ropa, gaz i węgiel, a z UE do rosyjskich bandytów, codziennie płyną setki milionów euro. Kiedy się opamiętacie? Jak Putin i jego wspólnicy, zrzucą na nas swoje bomby. Haniebne wypowiedzi niemieckich polityków, przedkładanie przez nich, własnych interesów, nad ratowanie ludzkiego życia, obojętność wobec tragedii narodu ukraińskiego, budzi nasze oburzenie. Zamiast serc i sumień, macie oczy pełne chciwości. Sankcje, na jakie do tej pory się zgodziliście, sprawiają że Rosja zarabia na handlu ropą, gazem i węglem, zarabia jeszcze więcej. Strumień euro nie płynący do Rosji, nie zmniejszył się lecz wręcz się zwiększył. Po waszych "sankcjach" rubel się umocnił, a Putin ma jeszcze więcej milionów, na broń, kolejne armie i wojny. Macie krew na rękach. Krew niewinnych. Kobiet i dzieci.

 

Opamiętajcie się. Apelujemy do społeczeństwa niemieckiego, wyjdźcie na ulicę, protestujcie, obudźcie sumienia swoich polityków. Macie prawo do protestów, nie grozi wam za to 15 lat więzienia. Skorzystajcie z wolności, za którą giną Ukraińcy.

 

Domagamy się od rządu Niemiec. Przestańcie blokować embargo na rosyjski gaz, ropę i węgiel. Skończcie z robieniem interesów z Rosją. Przestańcie wspierać rosyjską politykę, niszczenia gospodarki krajów UE. Skończcie z niszczącą polityką klimatyczną UE. Zaprzestańcie atakowania i niszczenia polskiego węgla i energetyki.  Usiłujecie zniszczyć polskie kopalnie, aby zrobić jeszcze więcej miejsca dla rosyjskiego gazu. Zaprzestańcie finansowania Putina, kupując u niego ropę, węgiel i gaz. Poprzyjcie zawieszenie, a w konsekwencji likwidację ETS-u, który służy wyłącznie, promocji rosyjskiego gazu.

 

Zwracamy się do niemieckich polityków. Wpędziliście Europę w problemy, wiernie służąc interesom Putina. Niektórzy z was, wręcz dosłownie. Teraz słyszymy od was, że niewiele możecie. Nie jesteście od nic nie robienia. Naprawcie swoje błędy. Zacznijcie działać. Dość hipokryzji. Dość oszukiwania Ukrainy i europejskich społeczeństw. Chcemy realnych działań.

 

Apelujemy również do społeczeństw państw UE, o całkowity bojkot, wszelkich rosyjskich towarów. Apelujemy o informowanie, o jakichkolwiek interesach z rosyjskimi zbrodniarzami. W szczególności o zakupie i użytkowaniu, rosyjskiego krwawego węgla i ropy w Polsce i w Europie. O absolutny bojkot firm, które nadal z Rosją lub w Rosji, prowadzą swoje interesy. Każdy, kto robi interesy z rosyjskimi zbrodniarzami, finansując bombardowanie kobiet i dzieci, musi być napiętnowany i stygmatyzowany. Dość mamy bandyckich interesów ze zbrodniarzami. Putin ma swoich wspólników. Są nimi wszyscy, którzy robią z Rosją, jakiekolwiek interesy. Rząd Niemiec, jest wśród nich.

 

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" Bogusław Ziętek

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w PGG S.A. Rafał Jedwabny

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w JSW S.A Krzysztof Łabądź

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w Tauron Wydobycie Tomasz Bury

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.