05 września 2022

Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego.

Komunikat

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80 informuje, że od 12 września 2022, rozpoczyna akcję pod hasłem "Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego". W każdy poniedziałek od godz.9,00, przed biurem poselskim, posła ze Śląska Mateusza Morawieckiego, ustawiać się będzie kolejka po tani węgiel, który Mateusz Morawiecki i jego ministrowie obiecali Polakom.

Poseł Morawiecki, jak każdy poseł zobowiązany jest do dyżurów poselskich i przyjmowania w swoim biurze poselskim. Biuro to utrzymywane jest z naszych podatków. Kilka tygodni temu związkowcy WZZ "sierpień 80", przyszli pod biuro poselskie Mateusza Morawieckiego, aby porozmawiać z nim, o tanim i dostępnym węglu dla obywateli, który Morawiecki obiecał. Dziś tych ludzi, ściga policja, prokuratura i sady, stawiając ich przed kolegium ds wykroczeń. Tylko dlatego, że chcieli spotkać się z posłem wybranym ze Śląska. Tak poseł Morawiecki pojmuje swoje obowiązki poselskie, wobec mieszkańców Śląska.

Akcja "Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego" prowadzona będzie w każdy poniedziałek od godz. 9,00 przed biurem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach na ul. Warszawskiej 23 tak długo, dopóki nie spełniona zostanie obietnica rządu, pełnej dostępności dla wszystkich obywateli do taniego węgla.

Polska ma ogromne zasoby tego surowca. Największe w Europie. To, że dziś, wielu z naszych obywateli, stoi przed widmem zimna i potwornie drogich cen za energię, to odpowiedzialność rządu i skrajnie nieodpowiedzialnej polityki uległości wobec UE, którą ten rząd prowadził i nadal prowadzi w obszarze energetyki. Najwyższy czas, aby polityce tej, powiedzieć "DOŚĆ!"

Bogusław Ziętek

Przewodniczący

WZZ "Sierpień 80"

Rafał Jedwabny

Przewodniczący Zespołu ds. Górnictwa i Energetyki

WZZ "Sierpień 80

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.