Ziętek dla wnp
14 stycznia 2020

Jest gorzej niż za Tuska, a wiceminister się cieszy. Górniczy związkowcy chcą spotkania z wicepremierem Sasinem

Poniżej treść pisma Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80" do wicepremiera i Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina.
 
Jesteśmy zadowoleni z wczorajszej deklaracji pana premiera Jacka Sasina na antenie Radia Plus, że jeszcze w tym tygodniu postara się rozwiązać problem olbrzymich zwałów węgla przy kopalniach. Cieszy ta szybka reakcja na zgłoszenie WZZ "Sierpień 80". Potrzeba tu jednak rozwiązań systemowych tak, aby w przyszłości nie dochodziło już do tego typu zdarzeń, mogących poważnie zagrozić funkcjonowaniu kopalń.
 
Chcemy rozmawiać o zwałach węgla, udziale spółek Skarbu Państwa w imporcie surowca z Rosji i problemach branży. Wnioskujemy o jak najszybsze spotkanie z szefem resortu aktywów państwowych, panem premierem Sasinem.
 
Bo niestety, odpowiedzialny za górnictwo wiceminister w MAP Adam Gawęda nie jest w stanie udzielić żadnych odpowiedzi na najważniejsze dla nas pytania, choć się do tego wcześniej zobowiązał. Dziwią też wypowiedzi pana wiceministra Gawędy cieszącego, że import węgla spada, choć - jak piszemy - import węgla o wiele milionów ton przewyższa ten z czasów, kiedy polskim górnictwem zarządzała nieprzychylna branży ekipa Donalda Tuska.
 

.

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.