10 października 2021

Ilu pracowników jest zainteresowanych urlopami górniczymi i odprawami?

Sprawdzą to w PGG

Za:radio90.pl

Ilu pracowników jest zainteresowanych urlopami górniczymi i odprawami? To sprawdzają w Polskiej Grupie Górniczej. Trwa sondaż w związku z planowaną restrukturyzacją górnictwa. Sejm przyjął nowelizację ustawy górniczej, która przewiduje w pierwszej kolejności przekazanie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń majątku KWK Pokój oraz Jastrzębie III, to była kopalnia JAS-MOS.

Fot. pgg.pl

Do końca tego tygodnia pracownicy Polskiej Grupy Górniczej mogą wyrazić swoją opinię w sondzie, która prowadzona jest internetowo w portalu pracowniczym, do którego dostęp mają wszystkie zatrudnione osoby. A jest ich prawie 39 tysięcy. Spółka chce wiedzieć kto jest zainteresowany właśnie urlopem górniczym, a kto jednorazową odprawą w wysokości 120 tysięcy złotych. Ma ona należeć się tym osobom, które w kopalniach PGG przepracowały więcej niż rok.

Złożone teraz deklaracje nie są wiążące: pracownik będzie jeszcze mógł zmienić zdanie i nie będzie musiał rezygnować z pracy. Taki sondaż ma już za sobą Jastrzębska Spółka Węglowa. Tu z urlopów górniczych chce skorzystać ponad 1 360 górników, niespełna 440 wybrało jednorazowe odprawy. W jastrzębskiej spółce nie chcą mówić o szczegółach do momentu uchwalenia ustawy górniczej.

Propozycje muszą być dostosowane do obowiązującego prawa, a nie odwrotnie

– powiedział w rozmowie z nami Sławomir Starzyński, rzecznik spółki.

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.