15 grudnia 2021

Gościem Marcina Zasady w Rozmowie Dnia będzie Bogusław Ziętek ,szef Sierpnia 80.

– Wszyscy słuchamy tych samych wiadomości. Dzisiaj świat jest tak zorganizowany, że do każde wiadomości można dotrzeć niemal dotychczas i wiemy co tam się dzieje. Jeżeli ceny emisji CO2 to jest 90 dolarów i nic się z tym nie robimy, jeżeli mamy coraz ambitniejsze plany, jeżeli chodzi o politykę klimatyczną Brukseli i jeżeli mamy sytuację, że nikt na temat tego programu z nami nie rozmawia, pojechał pan minister Pyzik i spotkał się z piątej kategorii urzędnikiem brukselskim, który miał chwilę czasu, żeby mu podać rękę. W Polsce robi się z tego coś wielkiego, bo mówi się, że dokonaliśmy tam jakiegoś przełomu. To są rzeczy karygodne o których szkoda mówić, bo to jest już wszystko przesądzone. Szkoda tylko, że rząd polski nie słucha mądrych ludzi, którzy mówią, że trzeba przygotować się do wariantu alternatywnego. Będzie on przewidywał dwie kwestie, pierwszą że Bruksela nie zgodzi się na program, który wynegocjowaliśmy, druga że czeka nas ogromny kryzys energetyczny nad przepaścią którego stoimy – mówił szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek, który był gościem w Rozmowie Dnia Marcina Zasady.

AUTOR: WOJCIECH CZAPUTA

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.