25 kwietnia 2022

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia.

w Radiu Piekary był Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o zarządzaniu Jastrzębską Spółką Węglową, zmianach kadrowych w spółce, katastrofie w KWK Halemba, trwających akcjach ratowniczych, komisji sprawdzającej poziom bezpieczeństwa w górnictwie, sprzedaży węgla, kopalni Bielszowice, Wyższym Urzędzie Górniczym, Januszu Steinhoffie, dokapitalizowaniu spółki Węglokoks, imporcie stali i węgla, embargu na rosyjski węgiel, sprowadzaniu węgla, zużyciu gazu w Polsce, cenach sprzedaży węgla z KWK Bielszowice.

-Węgla po prostu nie będzie. Zapomnieć, że my na jesieni kupimy tonę, dwie tony czy trzy tony węgla. Dzisiaj PGG, jak wystawia ofertę na swojej stronie internetowej, to cały węgiel, którym dysponuje PGG, rozchodzi się w 20 sekund do ludzi, którzy potem nim handlują – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.