22 września 2020

Górniczy protest trwa. Początek rozmów z delegacją rządową

" - To dobrze, że przyjeżdża na Śląsk delegacja rządowa - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Musimy bowiem jak najszybciej usiąść do rozwiązywania problemów całego Śląska. Tu już nie chodzi wyłącznie o to, by obronić jedną czy drugą kopalnię. Ale o to, żeby powstrzymać katastrofę, która nadciąga nad Śląsk. Polityka klimatyczna UE, którą bezkrytycznie chce realizować rząd premiera Mateusza Morawieckiego nie może być realizowana. Transformacja Śląska to proces wieloletni, co najmniej do roku 2060, która musi się odbywać w ramach wielkiej umowy społecznej wszystkich zainteresowanych stron. Wtedy się uda - ocenia Bogusław Ziętek.
(...).
- To, co rząd i UE w swoim przyspieszeniu programu klimatycznego chce zafundować Śląskowi, to jest po prostu katastrofa. To oznacza likwidację setek tysięcy miejsc pracy i być może emigrację ze Śląska ogromnej liczby ludzi - ostrzega Bogusław Ziętek."
 
całość: wnp.pl

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.