08 listopada 2021

Górnicy protestowali przed Przedstawicielstwem KE

W sobotę górnicy z Federacji Związków Zawodowych GK Polskiej Grupy Energetycznej protestowali w Warszawie. Ponad trzygodzinna manifestacja odbyła się pod hasłem „Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie dla wysokich cen energii i ciepła”. Na czas protestu ulica Jasna była zamknięta dla ruchu.

Górnicy manifestowali przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej. Protest zaczął się przed godziną 12:00 w okolicy ul. Jasnej 14.

Problemy w ruchu pojawiły się jednak wcześniej, uczestnicy gromadzili się w centrum miasta od rana. Ul. Jasna była zamknięta dla ruchu. Utrudnienia były także na ul. Świętokrzyskiej.

Za:rdc.pl

 

 

 

 

 

Manifestacja odbyła się pod hasłem „Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie dla wysokich cen energii i ciepła”. Wzięło w niej udział kilkaset osób. Zdaniem związkowców, polityka energetyczna Unii Europejskiej doprowadzi do upadku polskiej gospodarki i drastycznych podwyżek cen w sklepach.

 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.