29 października 2020

Górnicy oddają krew i osocze

Katowice, dnia 28.10.2020 r.

 

 

KOMUNIKAT

 

 

            Komisja Krajowa Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" informuje, że w dniu 29 października kolejny raz górnicy będą oddawać krew i osocze w ramach wspólnej akcji górników i medyków, która ma pomóc w leczeniu najcięższych przypadków choroby COVID-19.

            Tym razem górnicy ze śląskich kopalń oddawać będą krew we wrocławskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja ma na celu propagowanie idei oddawania krwi i osocza przez ozdrowieńców, wśród których znacząca grupa to górnicy śląskich kopalń. Akcja zrodziła się ze wspólnej inicjatywy górników i medyków, którzy pod hasłem "Nie hejtuję, bo ratuję" postanowili przeciwstawić się fali hejtu, jaka wylała się na te dwie grupy zawodowe. Kontynuowanie tej akcji jest tym bardziej zasadne podczas nasilania się fali pandemii.  Oddawanie krwi i osocza może się stać jedyną szansą dla coraz większej ilości osób zapadających na chorobę covid-19. Pomimo licznych apeli Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego nie wykazuje zainteresowania wspólnym oddolnym działaniem górników i medyków. Koordynatorem akcji jest Wiceprzewodniczący WZZ "Sierpień 80" w Polskiej Grupie Górniczej S.A. - Rafał Jedwabny, z którym prosimy o kontakt pod numerem tel. 730-095-580, w przypadku zainteresowania szczegółami akcji.

 

                                                                                              Z poważaniem

                                                                                  Przewodniczący Komisji Krajowej

                                                                                              WZZ „Sierpień 80”

                                                                                              Bogusław Ziętek

 

 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.