28 września 2021

FCA Poland znów zawiesi produkcję

 Za:AutomotiveSuppliers.pl

27.09.2021

 

Od popołudniowej zmiany w piątek 24 września została przywrócona produkcja samochodów w fabryce Grupy Stellantis - FCA Poland.Montaż aut w Tychach odbywa się na dwie zmiany. Taki tryb działalności zostanie utrzymany do końca 29 września. Niestety, jak informuje rzecznik spółki Rafał Grzanecki, z powodu nadal trwającego kryzysu w dostawcach elektroniki, zakład prawdopodobnie w czwartek 30 września ograniczy produkcję do jednej zmiany a od 1 października dyrekcja zakładu przewiduje przestój techniczny. Na chwilę obecną nie wiadomo jak długo ma potrwać zawieszenie produkcji w FCA Poland.W fabryce w Tychachprodukowane są modele Fiat 500, Abarth 595 i Lancia Ypsilon. W II połowie 2022 roku w Tychach ruszy produkcja B-SUVów.
 
Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.