20 września 2021

Fabryka Stellantis w Tychach czasowo wstrzymuje produkcję.

Chodzi o brak półprzewodników.

Za: Opracowanie własne

 

Tyska fabryka koncernu Stellantis, od kilku miesięcy borykająca się z zakłóceniami w dostawach komponentów, w dniach 18,20 i 21 września po raz kolejny czasowo wstrzymuje produkcję samochodów. Zakład ma wznowić pracę , gdy zapewniona zostanie odpowiednia ilość półprzewodników.

Właśnie kłopoty z dostawami półprzewodników, niezbędnych m.in. w systemach sterowania pracą silnika oraz systemach bezpieczeństwa, są powodem przerw w produkcji.

W czasie obecnej przerwy pracownicy wykorzystują zaległe urlopy lub otrzymują wynagrodzenie za czas przestoju, określone w układzie zbiorowym pracy.

 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.