25 lutego 2022

ArcelorMittal zamyka kopalnie, a Coca-cola rozlewnie na Ukrainie.

FINANSE  |  ArcelorMittal zapowiedział wstrzymanie wydobycia w podziemnych kopalniach na Ukrainie. Z kolei Coca-Cola HBC poinformowała o zamknięciu swojej rozlewni w tym kraju - podała w czwartek agencja Reutera.

 

 
 
  • Autor: PAP/JP
  • Za wnp.pl
 

ArcelorMittal jest jedną z największych na świecie firm produkujących stal i wydobywczych. Spółka poinformowała w czwartek na Twitterze, że zatrzyma produkcję w podziemnych kopalniach na Ukrainie i pracuje nad zwolnieniem produkcji do technicznego minimum.

 
Także Coca-Cola HBC zdecydowała się na zamknięcie swojej rozlewni napojów na Ukrainie. W związku z inwazją Rosji na ten kraj firma zaleciła pracownikom pozostanie w domach. Decyzja ta ma zostać poddana ponownemu rozważeniu w ciągu kolejnych dni - poinformował Reutera rzecznik Coca-Cola HBC.

 

W nocy ze środy na czwartek prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w telewizyjnym wystąpieniu rozpoczęcie "operacji specjalnej w Donbasie". Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny na terenie całego kraju.

 

 

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie (zdjęcia, filmy, teksty oraz grafiki) są własnością Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80 i podlegają ochronie prawnej.
Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z Komisją Krajową WZZ Sierpień 80.